Google Ads Hesabı Askıya Alındı

Google Ads Hesabı Askıya Alındı

ADS hesapları farklı sebeplerden dolayı askıya alınmaktadır. Özellikle Google gizlilik politikasından dolayı onaylanmayan hesaplar başta olmak üzere yasaklı kelimelerin kullanımına kadar farklı sebeplerle hesapları askıya alabilmektedir. Google ADS hesabı askıya alma çözümleri de farklılık göstermektedir.

Google ADS hesabınız askıya alındı uyarısıyla karşılaştıysanız yapmanız gerekenler arasında ilk sırada yeniden etkinleştirme talebinde bulunmak gelir. Hesabınızın askıya alınmasına neden olan bütün etkenlerden kurtulduktan sonra hesabınızın yeniden etkinleştirilmesini sağlamak için talep formu gönderebilirsiniz. Fakat Google, hesabınızı yalnız ikna edici sebepler durumunda etkinleştirmektedir.

Askıya alma çözümleri arasında bir diğer önemli nokta da hesap iptali ve geri ödeme talep etmektir. Eğer Google ADS hesabınız askıya alındıysa ve içeride kullanılmamış bakiyeniz kaldıysa Google’dan geri ödeme talebi veya hesap iptali isteyebilirsiniz. Fakat eğer hesabınızda ödenmemiş bir işleminiz varsa bu durumda hesap iptali veya geri ödeme talebinde bulunamazsınız.

Yazar Hakkında

Hüseyin Yıldırım
Hüseyin Yıldırım

Yorum Yap