E-Ticaret Danışmanlığı

E-Ticaret İle Ne Kazanacaksınız?

E-ticaret global anlamda yükselişte olan bir trenddir. Birçok şirket sahibi işletmelerinin büyümekte zorluk çektiğini fark ettiklerinde bir çevrimiçi iş stratejisinin işletmeleri için doğru olup olmadığını düşünmeye başlarlar. Size sunacağım e-ticaret danışmanlığı sayesinde bu sorunuza cevap bulmuş olacaksınız.

Deneyimli e-ticaret geliştirme uzmanı olarak, çevrimiçi stratejinizi yönlendirmeniz, ürünlerinizi satmanız ve daha geniş bir müşteri kitlesine ulaşmanız için hangi pazar yerlerinin uygun olduğunda karar vermenize yardımcı olacağım.

E-ticaret işlemlerini yönetmek için anlayış ve uzmanlık eksikliği nedeniyle işletmelerin çevrimiçi satış yapmakta tereddüt ettiklerini gördüm. Bir e-ticaret danışmanı olarak, internet ortamında başarılı olmanız için piyasaya uygun bilinçli bir karar vermenize yardımcı olacağım.

E-ticaret danışmanı olarak, sektörünüzde lider bir e-ticaret oyuncusu olmanıza yardımcı olmak için müşteri bilgileri, mağazacılık stratejisi, teknoloji, tedarik zinciri ve dijital pazarlama stratejisi konusunda destek sağlayacağım.

E-ticaret Neden Önemlidir?

İnsanların sadece yeni bir şey satın almak için kilometrelerce yol kat ettiği günler geride kaldı diyebiliriz. Müşteriler artık uzun kuyruklarda beklemek istemiyorlar. Evlerinden doğrudan alışveriş yapmak istiyorlar. Bu aynı zamanda zamandan ve enerjiden tasarruf etmek anlamına geliyor.

Bu nedenle, bir mağaza açmayı planlıyorsanız ve büyük bir atılım peşindeyseniz bir e-ticaret mağazasına sahip olmanız çok daha iyi olacaktır. Bununla birlikte e-ticaretin çeşitli faydalarını görmezden gelmemelisiniz. E-ticaretin satış stratejiniz için önemli olmasını sağlayan belirli durumlar vardır:

  • Erişimi yükseltmesi: Ürünlerinizi ve hizmetlerinizi çevrimiçi satmanın en iyi yanı, yerel sınırların dışındaki kişilerin de bunları sipariş edebilmesidir. Ürünlerinizi satmak için basit bir fiziksel mağaza ile sınırlı olmazsınız.
  • Çevrimiçi varlık oluşturması: Artık tüketicilerin %80'i dünya çapında web üzerinden satım alım gerçekleştirirler. Bu nedenle, sert rekabete karşı bir şans elde etmek için çevrimiçi varlığınızın işe yaramasını istersiniz. Siz olmazsanız insanlar başka bir satıcıya giderler.
  • Satıcı ve alıcıya kolaylık sunması: Kullanıcılar çevrimiçi alışveriş yaptığında hem alıcı hem de perakendeci için zaman kazanma söz konusudur. Bu da stok durumu, teslimat durumu ve diğer sorunlar hakkında daha az telefon görüşmesi anlamına gelir.
  • Operasyonel maliyetlerin azalması: Çevrimiçi bir mağaza açmaktan daha iyi olan tek şey, bunu yaparken paradan tasarruf edebilmektir. Web tabanlı bir yönetim sistemi sayesinde envanterle uğraşırken maliyetleri azaltabilirsiniz.
  • Marka bilinirliğini geliştirmesi: E-ticaret siteniz için ne kadar çok sayfaya sahip olursanız arama motorları onları daha fazla dizine ekleyebilirler. Bu Google sıralamalarında daha yüksek sıralama elde etmeniz anlamına gelebilir.
  • Müşterilere önemli bilgiler vermesi: Ürün açıklamaları, müşteri yorumları ve kargo ücretli gibi bilgiler sayesinde müşterilerinize ürünleriniz hakkında daha iyi bilgi verebilirsiniz. Bu durum müşterilerin daha iyi satın alma kararı vermesine yardımcı olacaktır.

E-Ticaret Konusunda Merak Ettiğiniz Her Şey Cevabını Buluyor!

E-Ticaret Danışmanlığı

İş gereksinimlerinizi ve e-ticaret ihtiyaçlarınızı anlamaya çalışırım.

Yüzlerce e-ticaret sitesi üzerinde çalışmış birisi olarak deneyimin ne anlama geldiğinin farkındayım. İlk görüşmeler sırasında sorunsuz bir yaklaşım sağlamak için tüm bilinmeyenleri, varsayımları, beklentileri, değişkenleri ve iş süreçlerini tanımlarım.

Site oluştururken esnek bir tasarım süreci takip edilir. Fikirlerinizi hayata geçirmek için sizinle birlikte çalışırız. Arama yapan sıradan kişileri normal alıcılara dönüştüren tasarımlar konusunda size destek olurum. Böylece kullanıcı deneyimini ön plana çıkarmış bir stratejiyle kapınızı çalarım.

E-ticaret Site Tasarım Hizmeti

E-ticaret sitesi tasarım hizmeti konusunda yapacağım danışmanlık, özelleştirilmiş görünüm ve his ile benzersiz bir site geliştirmenize yardımcı olacaktır.

Tasarımın tek amacı, sitenizin arayüzü aracılığıyla müşterilerinize en iyi deneyimi sunmaktır. Ayrıca sitenizin kullanıcı arayüzünü optimize etmeye devam etmek için sizinle sürekli çalışacağım.

Bu hizmetlerden bazıları; e-ticaret site geliştirme hizmetleri (örneğin Magento veya Shopify gibi), e-ticarette ürün ve hizmet sayısallaştırma, pazar yerleri yönetim hizmetleri (Amazon, N11 gibi), e-ticaret müşteri hizmetleri eğitimi ve ödeme ağ geçidi entegrasyonu şeklindedir.

E-ticaret Site Geliştirme Hizmeti

Tıpkı e-ticaret site tasarımı gibi, e-ticaret site geliştirme konusunda yapacağım danışmanlık ile benzersiz bir site geliştirmenize destek olacağım.

Size daha yüksek dönüşüm oranları sunarak rakiplerinizin önünde kalmanızı sağlayan bir site geliştirilmesini sağlayacağım.

Bu süreçte; benzersiz mağaza ön sayfası geliştirme, en sık satın alınan ürünlerin listesi, ürün gruplandırmaları ve sunumu, tekil ürün sayfaları ve ürün karşılaştırmaları konularında desteklerimi görebileceksiniz.

E-ticaret SEO Hizmetleri

E-ticaret SEO hizmeti konusunda sunacağım destek arama için optimize edilmiş içerik oluşturmanıza yardımcı olacaktır.

Müşterilerinizin bilgi veya işlem ihtiyaçları, içerik oluşturma ve SEO çalışmalarınızı yönlendirir. Bu tür içerikler organik trafik çekmenize ve dönüşümü yükseltmenize yardımcı olurlar.

Dijital Pazarlama Hizmetleri

Dijital pazarlama hizmetler ile işletmeniz için yatırım getirisi elde edebilirsiniz.

Bir e-ticaret dijital pazarlama danışmanı olarak SEO, SEM, SMO ve SMM gibi kapsamlı dijital pazarlama çözümleri sunarak sitenize trafik oluşturmanıza yardımcı olacağım. E-posta pazarlaması yoluyla müşterileriniz ile uzun süreli bir ilişki geliştirebileceksiniz.

Peki dijital pazarlama hizmetlerime neler dahil olacak? Arama motoru optimizasyonu ve pazarlama, sosyal medya optimizasyonu ve pazarlama, çevrimiçi ücretli pazarlama kampanyaları, e-posta pazarlama ve indirimler ve kuponlar dahil çeşitli promosyonlar.

Ödeme Ağı Geçitlerinin Entegrasyonu

E-ticaret danışmanlığı kapsamında hizmet sunarken sitenizde ödeme ağı geçitlerinin doğruluğunu kontrol etmiş olacağım.

Kredi kartı ve banka kartı aracılığıyla ödemeler kabul edebileceksiniz. Danışmanlık hizmetim, işletmeniz için en iyi ödeme ağ geçidini seçmenize yardımcı olacaktır.

Hemen İletişime Geç

"Google Ads Danışmanlığı" ile ilgili fiyat teklifi almak, aklınızdakileri sormak veya diğer konular için hemen aşağıdaki iletişim formunu kullanarak benimle iletişime geçebilirsiniz.

Sosyal Medyada Ben